Czasopisma

Studia Informatica. Systems and information technology.
Dane:
ISSN 1731-2264
Język publikacji angielski
Częstotliwość 1-2 razy w roku

Redaktor naczelny:
prof. dr hab. Wojciech Penczek, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Redakcja
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Instytut Informatyki
3 Maja 54
08-110 Siedlce
mazowieckie
PL Polska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.studiainformatica.ii.uph.edu.pl (na stronie internetowej dostępne są archiwalne wydania w wersji pdf czasopisma od 2003 roku z pełnymi tekstami artykułów w języku polskim i angielskim oraz informacje dla autorów)

Wskaźniki tego czasopisma w poszczególnych latach:
Rok Punkty Lista
2016 6 B
2015 6 B
2014 5 B
2013 5 B
2012 4 B
2011 4 B
2010 6 B


Camera Separatoria
Camera Separatoria jest czasopismem poświęconym szeroko rozumianej nauce o rozdzielaniu, obejmującej m.in. chromatografię i techniki pokrewne, ekstrakcję, chemię przepływową, metody elektrochemiczne i elektroforetyczne, spektrometrię mas czy niekonwencjonalne techniki inżynierii chemicznej i bioprocesowej. Jego nazwa nawiązuje do pierwszego państwowego laboratorium (w którym rozdzielano złoto od srebra) do życia powołanego przez Zygmunta I Starego w 1517 roku.
Pierwszy numer Camera Separatoria ukazał się jako tom 3, gdyż była to kontynuacja dwóch tomów Postępów Chromatografii (i innych technik i technologii rozdzielania) wydawanego przez Polskie Towarzystwo Nauk o Rozdzielaniu i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. W związku z potrzebą tworzenia polskojęzycznego nazewnictwa w nauce o rozdzielaniu, czasopismo wydawane jest dwujęzycznie. Tytuły, streszczenia, wnioski, opisy tabel i rysunków są podawane w dwóch językach, pozostały tekst po polsku lub angielsku. Odnośniki literaturowe zawierają tytuły, łącznie z tłumaczeniami na język angielski odnośników nieangielskojęzycznych.
W Camera Separatoria wydawane są artykuły oryginalne i przeglądowe, a także materiały redakcyjne i firmowe, poświęcone różnym działom nauki, techniki i technologii rozdzielania. Adresowane są one przede wszystkim do pracowników nauki, studentów oraz wszystkich, którzy na co dzień zajmują się nauką o rozdzielaniu.

Dane:
ISSN 2083-6392
e-ISSN 2299-6265
Języki publikacji angielski, polski
Częstotliwość 2 razy w roku

Redaktorzy naczelni:
dr hab. Bronisław Krzysztof Głód, prof. UPH, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
prof. dr hab. Marian Antoni Kamiński, Politechnika Gdańska

Redakcja
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Instytut Chemii
3 Maja 54
08-110 Siedlce
mazowieckie
PL Polska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: dach.ich.uph.edu.pl/camera_separatoria.html (na stronie internetowej dostępne są archiwalne wydania w wersji pdf czasopisma od 2009 roku z pełnymi tekstami artykułów w języku polskim i angielskim oraz informacje dla autorów)

Wskaźniki tego czasopisma w poszczególnych latach:
Rok Punkty Lista MNiSW
2016 5 B
2015 5 B
2014 1 B
2013 1 B


Matematyka Poglądowa
Matematyka Poglądowa jest kontynuacją czasopisma Matematyka-Społeczeństwo-Nauczanie towarzyszącego Szkołom Matematyki Poglądowej organizowanym przez Ośrodek Kultury Matematycznej. Numery 1-51 tego czasopisma można znaleźć pod adresem: www.msn.ap.siedlce.pl
Czasopismo Matematyka Poglądowa jest dostepne pod adresem: www.mp.uph.edu.pl
Większość artykułów jest zapisem referatów wygłoszonych na szkołach. Aktualne numery Matematyki Poglądowej (ostatnie dwa) można nabywać podczas Szkół lub drogą korespondencyjną, przesyłając zamówienie na adres redakcji. Zamówienie może też być ciągłe, czyli dotyczyć wszystkich kolejnych numerów; można zamawiać również zeszyty
Matematyka-Społeczeństwo-Nauczanie od numeru 1 począwszy. Zamówione numery przesyłamy za zaliczeniem pocztowym.

Dane:

ISSN 2354-0362
Języki publikacji polski
Częstotliwość 1 raz w roku

Redaktor naczelny:
dr Agnieszka Prusińska, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Redakcja
Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Instytut Matematyki i Fizyki
Ośrodek Kultury Matematycznej
3 Maja 54
08-110 Siedlce
mazowieckie
PL Polska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.mp.uph.edu.pl