50 lat wspomnień zdjęcie grupoweW sobotę 18 maja 2019, na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zorganizowane zostało spotkanie absolwentów Wydziału Nauk Ścisłych, pracowników i pracowników emerytowanych. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a jednocześnie 50-lecia Wydziału Nauk Ścisłych, który powstał 1 września 1969 roku i nosił wtedy nazwę Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. W auli nr 3 Instytutu informatyki, gdzie zgromadzili się pracownicy i goście wspominano minione wydarzenia z historii Uczelni i Wydziału.

Spotkanie otworzyła Dziekan WNŚ dr hab. Wiesława Barszczewska, następnie przedstawione zostały najistotniejsze wydarzenia z historii rozwoju Wydziału. Zgromadzeni obejrzeli pokaz zdjęć dokumentujących zmiany na Wydziale. W trakcie pokazu aktywnie wspominano oglądane na zdjęciach wydarzenia. Uczestnicy opowiadali o okolicznościach powstania zdjęć i przytaczali anegdoty z nimi związane. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się poszukiwanie siebie z dawnych lat na prezentowanych fotografiach oraz zabawa w zgadnij kim jest osoba ze zdjęcia.

W trakcie spotkania można było wysłuchać koncertów Pana Tadeusza Goca, który z gitarą przypomniał przeboje z dawnych lat i współczesne hity.

Fotogaleria:

Foto: Ewa Urbanek, Piotr Uziak