Kto Ty Jestes
Akademicka Galeria Fotografii
serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Urszuli Wolińskiej zatytułowanej "Kto Ty jesteś", który odbędzie się 25 kwietnia 2019r. o godz. 18:00 w AGF na parterze (gmach Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51). Samą wystawę można będzie oglądać codziennie w terminie od 25 kwietnia do 31 maja 2019r. w godz. 8:00 - 19:00. Wstep wolny.

Urszula Wolińska - ur. w Łosicach, studiowała polonistykę na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Swoje zainteresowania skupia wokół postrzegania rzeczywistości obrazami, stąd też zainteresowanie kinematografią, fotografią, malarstwem. Mama czteroletniego Antoniego. Współzałożycielka stowarzyszenia DESCARTES, od początku jego istnienia pełni funkcję wiceprezesa. Ponadto jest pomysłodawczynią oraz realizatorką cyklicznych wydarzeń Spontaniczne Plenery Fotograficzne.

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.” Don McCullin

Jejciu, jak łatwo się pisze artykuły i teksty, które nie dotyczą mnie. Przyznaję się bez bicia, że nie wiem od czego zacząć? O czym mam pisać? O wystawie? No tak, bo niby o czym? Nie byłoby tej wystawy gdyby nie wspaniali wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach oraz ich podopieczni. I może gdyby nie tak zacna rocznica, jaką było stulecie odzyskania niepodległości. Pomysł na sesję fotograficzną pojawił się już jakiś czas temu, jednak długo, długo nie było sposobności do wspólnego działania. Gdy takowa się pojawiła, wówczas wszystko potoczyło się błyskawicznie i dość spontanicznie. Zdjęcia powstały na terenie opuszczonego gospodarstwa w pobliżu Łosic, które w brew pozorom skrywało  spory potencjał fotograficzny. Przed obiektywem stanęli harcerze OSzW w Łosicach. I cóż my robiliśmy w tym gospodarstwie? Podjęliśmy próbę wyrażenia tego, czym jest dla tych młodych ludzi Polska… Stąd pojawiają się kadry kojarzące się z tradycją, z walką o wolność, z folklorem. W przededniu obchodów Święta Konstytucji 3 maja ten temat powraca do każdego z nas. Czym dla tych młodych ludzi jest Polska? Odpowiedź znajdziecie na tejże wystawie. Zapraszam, zachęcam.
Urszula
logo descartes