Dyrekcja Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza studentów wszystkich szkół wyższych z Białegostoku, Ełku, Łomży, Siedlec i Suwałk do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej w dniach 24-25 kwietnia 2013 roku.
Program Konkursu przewiduje prezentację jednej dowolnie wybranej piosenki rosyjskiej (z podkładem muzycznym lub z akompaniamentem) przez solistę, duet lub niewielki zespół. Piosenkę można wykonywać w języku rosyjskim lub polskiej wersji językowej i aranżacyjnej. Koszty przejazdu, pobytu i wyżywienia ponoszą sami uczestnicy lub uczelnie delegujące. Organizatorzy gwarantują odpłatne noclegi (na życzenie mogą zarezerwować miejsca noclegowe z 23.04 na 24.04, z 24.04 na 25.04. oraz z 25.04 na 26.04. 2013 r.).

Dla zwycięzców Konkursu przewidziane są nagrody.
Zgłoszenia udziału należy nadsyłać do 15 marca 2013 r. na adres: Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej, ul. Plac Uniwersytecki 1, 15-420 Białystok, p.69 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Szczegółowe pytania, związane z uczestnictwem w  Konkursie należy przysyłać na podany wyżej adres e-mailowy.