WYDZIAŁ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+

Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+, rozporządzenia, listę uczelni w których można odbyć część studiów oraz dokumenty zgłoszeniowe można znaleźć na stronie: http://www.uph.edu.pl/studenci/studia-i-praktyki-za-granica-erasmus

erasmus logo

Ogłoszenia:Rekrutacja na studia/ praktyki w ramach programu Erasmus+ 2019/2020


Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą rozpoczyna nabór na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne organizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2019/2020. Rekrutacja na studia będzie przeprowadzona na wydziałach przez komisje wydziałowe do dnia 12 kwietnia 2019 r. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z koordynatorami wydziałowymi:

Wydział Nauk Ścisłych dr Artur Niewiadomski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowych informacji udziela:
Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą
Olga Jodełka
tel: 25 643 19 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.DODATKOWA REKRUTACJA na wyjazdy w roku 2018/2019


Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą uprzejmie informuje, że ruszyła dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku ak. 2018/2019.
Studentów zainteresowanych wyjazdami prosimy o kontakt z drem Arturem Niewiadomskim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKRUTACJA TRWA DO 26.10.2018Rekrutacja na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ 2018/2019


Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą rozpoczyna nabór na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne organizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja na studia będzie przeprowadzona na wydziałach przez komisje wydziałowe do dnia 13 kwietnia 2018 r. a na praktyki do dnia 26 października 2018 r.  Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z koordynatorem wydziałowym.

Wydział Nauk Ścisłych dr Artur Niewiadomski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na stronie http://www.uph.edu.pl/studenci/program-erasmus/studia-za-granica-erasmus-plus znajduje się Zarządzenie nr 6/2018 Rektora UPH w sprawie zasad organizacji i realizacji wymiany akademickiej w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019. Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem zanim podejmą Państwo decyzję o ubieganiu się
o stypendium Erasmus+ .DODATKOWA
REKRUTACJA na wyjazdy w roku 2017/2018

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą uprzejmie informuje, że ruszyła dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ w semestrze letnim roku ak. 2017/2018.
Studentów zainteresowanych wyjazdami prosimy o kontakt z drem Arturem Niewiadomskim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REKRUTACJA TRWA DO 24.10.2017Drodzy studenci,

Do 14.04 trwa rekrutacja na wyjazdy zagraniczne na studia i praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+. Są jeszcze wolne miejsca!
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższą środę, tj. 5.04.2017 w auli 27 o godzinie 15. Dowiecie się dokąd i na jak długo możecie wyjechać, jak aplikować i co możecie zyskać zgłaszając się do programu Erasmus+.
W spotkaniu wezmą udział także studenci, którzy wrócili niedawno z wymiany. Będziecie mogli więc dowiedzieć się z pierwszej ręki jak to jest studiować za granicą.
Serdecznie zapraszamy!
spotkanie informacyjneRekrutacja na studia/ praktyki w ramach programu Erasmus+ 2017/ 2018


Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą rozpoczyna nabór na wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne organizowane w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2017/ 2018. Rekrutacja na studia będzie przeprowadzona na wydziałach przez komisje wydziałowe do dnia 14 kwietnia 2017 r. a na praktyki do dnia 26 października 2017 r. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z koordynatorami wydziałowymi:

Wydział Przyrodniczy – dr hab. Dorota Czeszczewik, prof. nadzwyczajny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych
– dr Anna Świrska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Humanistyczny
dr Maxim Shadurski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..p

Wydział Nauk Ścisłych
dr Artur Niewiadomski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na stronie http://www.uph.edu.pl/studenci/program-erasmus/studia-za-granica-erasmus-plus znajduje się Zarządzenie nr 24/2017 Rektora UPH w sprawie zasad organizacji i realizacji wymiany akademickiej w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018. Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem zanim podejmą Państwo decyzję o ubieganiu się
o stypendium Erasmus+ .

Przypominamy, że studenci niepełnosprawni oraz znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej otrzymują dofinansowanie z budżetu PO WER.Spotkanie informacyjne


Serdecznie zapraszam wszystkich studentów Wydziału Nauk Ścisłych zainteresowanych wyjazdami zagranicznymi w ramach programu Erasmus+ na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w​ poniedziałek​ 1​0​.​10.2016 o godzinie 13:00 w Auli 3​ w budynku WNŚ przy ul. 3-Maja 54.

Spotkanie poprowadzi dr Artur Niewiadomski
Wydziałowy Koordynator ds. Erasmus+DODATKOWA ​REKRUTACJA na wyjazdy w roku 2016/2017

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą uprzejmie informuje, że ruszyła ​dodatkowa ​rekrutacja na wyjazdy na studia​
w ​semestrze letnim ​roku ak. 2016/2017. Studentów zainteresowanych wyjazdami prosimy o kontakt z właściwymi Koordynatorami Wydziałowymi programu Erasmus+, którzy wraz z komisjami wydziałowymi przeprowadzą nabór na wyjazdy.

REKRUTACJA TRWA DO 20.10.2016REKRUTACJA na wyjazdy w roku 2016/2017


Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą uprzejmie informuje, że ruszyła rekrutacja na wyjazdy na studia/ praktyki oraz wyjazdy w celu prowadzenia zajęć i wyjazdy szkoleniowe dla pracowników w roku ak. 2016/2017. Studentów i wykładowców/pracowników zainteresowanych wyjazdami prosimy o kontakt z właściwymi Koordynatorami Wydziałowymi programu Erasmus+, którzy wraz z komisjami wydziałowymi przeprowadzą nabór na wyjazdy. W przypadku studentów wyjeżdżających na studia nabór trwa do 31.03.2016 r. Studenci wyjeżdżający na praktykę oraz wykładowcy/pracownicy mogą ubiegać się o wyjazd do 30.06.2016 r.
Na stronie internetowej UPH http://www.uph.edu.pl/erasmus dostępny jest aktualny wykaz miejsc w uczelniach partnerskich, do których studenci i pracownicy naszej uczelni mogą wyjechać. Zainteresowane osoby znajdą tu również Zarządzenie nr 7/2016 z dnia 4 marca 2016 r., regulujące zasady kwalifikacji studentów/pracowników na wyjazd i finansowania pobytu oraz formularze zgłoszeniowe.Rekrutacja na studia zagraniczne w ramach Erasmus+ 2016/2017 - Wymagany TOEIC


Dnia 21 listopada 2015 roku rozpoczyna się rejestracja na egzamin biegłości językowej TOEIC (język angielski) dla studentów, którzy będą się ubiegać o wyjazd na studia w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2016/2017

Jednym z wymaganych dokumentów rekrutacyjnych jest zaświadczenie o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B1. Studenci, którzy nie posiadają stosownego dokumentu mogą przystąpić do egzaminu TOEIC na naszej uczelni i tym samym uzyskać potwierdzenie swojej znajomości języka angielskiego. 

Brak wymaganego potwierdzenia znajomości języka angielskiego dyskwalifikuje studenta przy rekrutacji na wyjazdy do uczelni, w których jest on językiem wykładowym. 

Sesję egzaminacyjną zaplanowano na 15.01.2016 r.

Rejestracja na powyższą sesję będzie prowadzona od 21.11.2015 r. do 18.12.2015 r

Aby dokonać rejestracji należy wcześniej zapoznać się z Regulaminem przystąpienia do egzaminu TOEIC, który dostępny jest na stronie http://www.sjo.uph.edu.pl
Zgodnie z regulaminem opłata za przystąpienie do egzaminu wynosi 15 złotych. Jest ona automatycznie naliczana przez system USOS w momencie zapisania się na egzamin i jest widoczna w należnościach w systemie USOSweb. Opłatę należy wnieść w terminie 3 dni od momentu zapisu. Po upływie tego terminu, osoby z nieuregulowaną płatnością zostaną usunięte z listy kandydatów na egzamin. Po otrzymaniu wyniku, zdający ma możliwość nabycia certyfikatu za dodatkową opłatą w wysokości 200 zł. Szczegóły w Regulaminie.

Rozpoczęcie procesu rejestracji na egzamin TOEIC jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu UPH dot. przystąpienia do egzaminu TOEIC oraz potwierdzeniem zapoznania się z Podręcznikiem Kandydata

Egzamin odbędzie się w Auli Wydziału Humanistycznego, ul. Żytnia 39. Rozpoczęcie egzaminu o godz. 09:30.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Marta Czarnocka).

Przypominamy, iż zapisy prowadzone są po przez system UL znajdujący się pod adresem: https://zapisy.uph.edu.pl


Kryteria rekrutacji

  • Średnia ocen uzyskanych w semestrze zimowym 2015/2016
  • Poziom znajomości języka angielskiego
  • Aktywność w kołach naukowych
  • Działalność organizacyjna na rzecz uczelni lub wydziału
  • Praca na rzecz ruchu studenckiego
  • Nagrody otrzymane w trakcie studiów
  • Prace opublikowane w czasopismach naukowych i materiałach konferencyjnych
  • Pierwszeństwo mają kandydaci, którzy nie korzystali wcześniej z programu Erasmus
Do obliczenia sumy punktów, które może otrzymać student w ramach postępowania kwalifikacyjnego na WNŚ zastosowano następujące zasady:

a) średnia ocen uzyskanych w sem. zimowym 2015/2016 oraz poziom znajomości języka

Średnia ocen Przyznane punkty
3,00 - 3,49 4
3,50 - 3,75 6
3,76 - 3,99 8
4,00 - 4,25 10
4,26 - 4,50 12
4,51 - 4,75 14
4,76 - 5,00 15


Poziom znajomości języka Przyznane punkty
B1 1
B2 2
C1 4
C2 8
b) dodatkowe kryteria rekrutacji

Dodatkowe kryterium rekrutacji Przyznane punkty
Aktywna działalność w Studenckich Kołach Naukowych
(niezależnie od ilości kół naukowych)
1

Prace wygłoszone na Konferencjach SKN
lub opublikowane w materiałach tych konferencji (niezależnie od ilości prac)
- zagraniczne
-krajowe


1
2
Prace opublikowane w czasopismach naukowych i materiałach konferencyjnych 1 za każdą publikację
Nagrody otrzymane w trakcie studiów
- Rektora
- Ministra Edukacji Narodowej

1
2
Praca na rzecz ruchu studenckiego 1