Wernisaż wystawy fotografii Bartosza Wołoszko

Co innego może budzić większy strach od niewidzialnej siły, która zabija powoli i w męczarniach?
Akademicka Galeria Fotografii serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Bartosza Wołoszko zatytułowanej „Narodziny Strachu. Czarnobyl”. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 23 listopada 2019r. o godzinie 18:00 w AGF (budynek Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51). Samą wystawę można oglądać od 22.11.2019 r. do 30.01.2020r., w godzinach 8:00 – 18:00 na parterze i pierwszym piętrze AGF. Wstęp bezpłatny.

Nazywam się Bartosz Wołoszko, zafascynowany tematyką Czarnobyla poprzez liczne dokumenty oraz książki.
Miejsce które dla dziesiątek tysięcy, jak nie setek czy milionów osób jest synonimem tragedii i strachu, dla mnie stało się marzeniem i celem.
Lecz nasuwa się pytanie... skoro to takie marzenie, to czemu w tytule pada fraza "Narodziny Strachu"?
Wyobraźcie sobie teraz swoje miasto, bez samochodów, bez ludzi. Co nastaje? Cisza.
Przerażająca cisza która fascynuje i powoduje niewyjaśnione obawy.

Miejsce pokazujące jaki mały i bezbronny jest człowiek. Szmer piasku pod nogami i szum wiatru. To jedyne dźwięki które usłyszysz będąc tam.
Jak to wygląda? Czy jest się czego obawiać 33 lata od tej tragedii?

Zapraszam Cię drogi widzu na moją pierwszą wystawę. Z miłą chęcią opowiem Ci więcej osobiście, tak jak i odpowiem na Twoje pytania.

Bartosz Wołoszko - urodzony w 1997 roku w Białej Podlaskiej, tam również mieszka i działa. Strażak, zawodowy kierowca, a przede wszystkim fotograf. Mówią w skrócie - człowiek orkiestra.
Miłość do fotografii narodziła się w 2012 i trwa do dzisiaj. Doświadczenie w wielu mediach lokalnych pozwoliły uczestniczyć w wielu wydarzeniach na skalę krajową. Zamiłowanie do motoryzacji przerodziło się w relacjonowanie Motoryzacyjnych Mistrzostw Polski czy Europy. A uzależnienie od mocnych doznań zaprowadziło do Czarnobyla, który otwiera furtkę do kolejnych emocjonujących i ekstremalnych wyjazdów.

Galeria:

Foto: Piotr Uziak, Marek Pilski