Informujemy, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkurs na realizację zadania „Edukacja globalna 2013”. Celem zadania jest realizacja zadań w dziedzinie edukacji globalnej skierowanych do społeczeństwa polskiego odpowiadających założeniom „Planu współpracy rozwojowej w 2013 r.

Celem konkursu jest w szczególności wyłonienie najlepszych projektów zgłoszonych w konkursie przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, instytuty badawcze oraz PAN i jej jednostki organizacyjne na realizację zadań, zgodnie z następującą specyfikacją:

• Zadanie I

Edukacja globalna dla wszystkich - inicjatywy edukacyjne zwiększające świadomość szerokiej publiczności na temat problemów globalnych;
  • Zadanie II

Inicjatywy edukacyjne w dziedzinie edukacji globalnej o charakterze systemowym z wyraźnym efektem multiplikacji;
  • Zadanie III

Festiwal filmów o tematyce rozwojowej ze szczególnym uwzględnieniem pokazów filmowych poza Warszawą oraz w przestrzeni publicznej;
  • Zadanie IV

Inicjatywy edukacyjne i informacyjne zwiększające zrozumienie i dostęp do informacji nt. współpracy rozwojowej.

Termin składania wniosków projektowych – 11 marca 2013 r.

Regulamin konkursu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.