wielkanoc kartka
Wszystkim pracownikom i studentom naszego wydziału

zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, wypełnionych refleksją i spokojem

życzy dr hab. Cezary Sempruch, profesor uczelni, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Dziekan wydziału C. Sempruch w towarzystwie dyrektora A, Niewiadomskiego wręcza nagrody trzem finalistkom quizu

21.03.2024 na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych po raz XIII świętowano 1 Dzień Wiosny. Instytut Matematyki gościł uczniów i nauczycieli z siedleckich szkół średnich, tj., I LO im. B. Prusa, II LO im. Św. Królowej Jadwigi oraz podstawowych: SP 4, SP 6, SP 7 i SP Aleksander. Ponadto, przyjechali do nas uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolnego w Cegłowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niwiskach. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział łącznie 160 osób. O 9:00 wszystkich gości przywitał Dziekan WNSP, Pan dr hab. Cezary Sempruch, prof. UwS, a po przywitaniu uczniowie mogli wysłuchać dwóch mini wykładów oraz wziąć udział w zabawie quizowej.

Pani dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, prof. UwS, Dyrektor IM poprowadziła wykład pt.
Pogoda kosmiczna”,

następnie Pan dr Andrzej Salamończyk wygłosił wykład pt.
"Metody i zastosowania widzenia komputerowego".

Po wykładach, dla wszystkich posiadających telefon, dostępny był quiz przygotowany przez Pana Wojciecha Żółtowskiego oraz Pana dra Marka Pilskiego. Pytania w quizie dotyczyły wiedzy z zakresu Biologii, Chemii, Informatyki i Matematyki. Nagrody rzeczowe dla trzech pierwszych zwycięzców ufundował Dziekan WNSP. Quiz wygrali:

• I miejsce-Zuzanna Krassowska I LO Siedlce
  • II miejsce Maria Urban I LO Siedlce
  • III miejsce Amelia Piekart ZSP w Niwiskach.

Po wielkich emocjach związanych z quizem, uczniowie razem z opiekunami udali się do sal, w których kontynuowano "wiosenne spotkania" z nauczycielami akademickimi oraz studentami kół naukowych działających na WNSP. Każda grupa uczniów uczestniczyła w 6 różnych 30 minutowych warsztatach / pokazach z Biologii, Chemii, Informatyki i Matematyki. Za porządek i sprawne przemieszczanie się odpowiedzialni byli przewodnicy rekrutowani z pośród studentów WNSP. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w następujących warsztatach:

• „Odkryj świat stawonogów” – prowadzone przez studentów z Koła Naukowego Biologów oraz Panią dr hab. Marzenę Stańską, prof. UwS, Dyrektora INB i Panią dr Anetę Frankowską-Maciejewską.
  • "Drzewa i krzewy kwitnące wiosną” – prowadzone przez doktoranta Szkoły Doktorskiej UwS Pana mgra Adama Szulca.
  • "Chemiczne niespodzianki" – prowadzone przez studentów z Koła Naukowego Chemików „Spectrum”.
  • "Ciekłe Kryształy" – prowadzone przez Pana dra Arkadiusza Rudzkiego.
  • "Inteligencja Przyszłości: Eksperymentuj z AI na żywo" – prowadzone przez Pana mgra Mateusza Przychodzkiego.
  • "Zastosowanie druku 3D w konstrukcji robotów" – prowadzone przez Pana dra Marcina Stępniaka.
  • "Wirtualna rzeczywistość" – prowadzone przez Pana dra Waldemara Bartynę.
  • "Ile to jest "dużo", czyli świat w liczbach" – prowadzone przez Panią dr Małgorzatę Jastrzębską.
  • "Geometria na wiosnę" – prowadzone przez Panią dr Agnieszkę Siłuszyk.
  • "Zbiór drzew to las"– prowadzone przez studentów z Koła Naukowego Matematyki "GRAF".
  • "Liczba Pi" – prowadzone przez dra Marka Siłuszyka.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom, w szczególności Panu dr Markowi Siłuszykowi, nauczycielom akademickim, którzy włączyli sie w akcję 1 Dnia Wiosny z WNSP, jak również studentom WNSP. Za rok - XIV edycja.

SedKomp - logotyp

Wszystkich zainteresowanych studentów a wszczególności kierunku informatyka, zapraszamy na spotkanie z Panem Kacprem Antczakiem wiceprezesem zarządu firmy Sedkomp, który opowie o działalności i profilu firmy. W trakcie spotkania dowiemy się również o możliwości współpracy oraz zasadach odbycia staży i praktyk zawodowych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godzinie 11:30 w Auli 3 budynku WNSP przy ul. 3-go Maja 54.

Firma Sedkomp realizuje zadania związane są z usługami w zakresie wdrożeniań systemów Comarch ERP, help desku, data center, cyberbezpieczeństwa, administracją sieci komputerowych, administracją serwerów, instalacjami niskoprądowymi, podpisami elektronicznymi, tworzeniem stron WWW oraz projektowania aplikacji.

Zapraszamy wszystkich studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+ w piątek 22 marca 2024 r. godz 11.30 sala A3 (ul. 3 Maja 54). Obecnie trwa rekrutacja na wyjazdy studentów w ramach programu Erasmus+.

box facebook

Dłonie uzytkownika na działającym tablecie

Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

08-110 Siedlce

Władze Wydziału

Administracja Wydziału

Na Wydziale Nauk Nauk Ścisłych i Przyrodniczych funkcjonują cztery Instytuty:

1. Instytut Informatyki
  2. Instytut Matematyki
  3. Instytut Nauk Chemicznych
  4. Instytut Nauk Biologicznych

Informacja o WNSP w języku łatwym do czytania (ETR)

Logo ETR. Głowa nad otwartą książką i podniesiony w górę kciuk w geście OK

Studiuj z nami!

Kobieta z uśmiechem podała dłoń innej osobie

Dlaczego warto studiować na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych?

• Oferujemy szeroki wachlarz kierunków i specjalności dostosowany do potrzeb rynku pracy.
  • Posiadany wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną.
  • Posiadamy wyspecjalizowaną baza dydaktyczną: laboratoria, pracownie, sale wykładowe.
  • Oferujemy wyjazdy na studia i praktyki za granicą (ERASMUS+).
  • Oferujemy rozwój zainteresowań w kołach naukowych.
  • U nas uzyskasz uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela, a także dodatkowe kwalifikacje na studiach podyplomowych.