Wpływ Słońca na linie energetyczne - schemat

Ostatnio zrobiło się dosyć głośno o naszych badaniach prowadzonych od kwietnia 2017r. w Instytucie Matematyki w ramach projektu SONATA BIS 6 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt o nr. 2016/22/E/HS5/00406 nosi tytuł Bezpieczeństwo energetycznej infrastruktury krytycznej w aspekcie pogody kosmicznej. Kierownik grantu, dr hab. Agnieszka Gil-Świderska we wtorek, 16 czerwca 2020r. była gościem redaktora Łukasza Badowskiego w audycji Z innej planety nadawanej w każdy wtorek w Radiu dla Ciebie.

O ostatnich wynikach naszych badań opublikowanych w czasopiśmie ENERGIES (dostępny pod adresem https://www.mdpi.com/1996-1073/13/9/2359) w branżowym portalu Space24 oraz portalu czasopisma Urania.

Trzon zespołu projektowego stanowią dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, dr Renata Modzelewska-Łagodzin oraz dr Anna Wawrzyńczak-Szaban (na zdjęciu). Do współpracy włączają (lub włączali) się również badacze nie tylko z naszego Uniwersytetu: dr Paweł Szmitkowski, dr Agnieszka Siłuszyk, dr Marek Siłuszyk, dr Szczepan Moskwa (AGH), dr Sylwia Zakrzewska, dr hab. Anna Wawrzaszek (CBK PAN), dr Mariusz Pożoga (CBK PAN), mgr inż. Łukasz Tomasik (CBK PAN), mgr Paweł Świderski, mgr Monika Berendt-Marchel, student Sebastian Domijański.

baner wirtualne dni otwarte 2020

Zapraszamy na majówkę w naszym Uniwersytecie! A majówka w tym roku odbędzie się … wirtualnie. #zostańwdomu i dołącz do nas w trakcie wirtualnych dni otwartych. Nasze kierunki również były prezentowane!